Zakończyły się wojewódzkie eliminacje do konkursu „Patrol Roku 2026”, w których sukces odniosła drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku. Mł. asp. Krystian Gąszczak oraz sierż. Tomasz Jędrzejko wywalczyli pierwsze miejsce w prestiżowych zmaganiach. Rywalizowały ze sobą 22 najlepsze ekipy z całego garnizonu opolskiego, a ich zmagania obejmowały zarówno test wiedzy, jak i sprawnościowe konkurencje. Policjanci z Kluczborka będą teraz reprezentować region na ogólnopolskim etapie w Słupsku.
W turnieju udział wzięli przedstawiciele Komend Miejskich oraz Powiatowych Policji z całego województwa opolskiego. Konkurencje obejmowały nie tylko test wiedzy, który sprawdzał znajomość przepisów prawnych, ale również sprawnościowe zmagania na strzelnicy oraz biegu przełajowego. Wysoki poziom rywalizacji podkreślił znaczenie takich wydarzeń w kształtowaniu umiejętności i wiedzy funkcjonariuszy.
Drugie miejsce w konkursie zdobyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu, a trzecie miejsce zajęli funkcjonariusze z KPP w Głubczycach. Podczas ceremonii wręczenia nagród, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, insp. Remigiusz Sawicki, złożył gratulacje wszystkim uczestnikom oraz wyróżnił najlepsze drużyny. Zwycięzcy będą mieli szansę do zaprezentowania swoich umiejętności w Słupsku podczas ogólnopolskich zawodów.
Źródło: Policja Kluczbork
Oceń: Policjanci z Kluczborka zwycięzcami „Patrol Roku 2026”
Zobacz Także

